Pour 10 € ou plus
Hartelijk dank
Hartelijk dank voor uw steun
Zilt & Zoet verhuist naar Ekeren – en jij kan mee het verschil maken
Na 5 mooie jaren in Melsele is het tijd voor een nieuwe droom. Zilt & Zoet kocht een eigen veld in Ekeren. Wat blijft? Onze missie om gezonde voeding te produceren die onze afnemers én onze natuur voedt. In Ekeren bouwen we aan een inspirerende zelfplukboerderij met groenten, kruiden en bloemen, maar ook met heel wat fruitsoorten – en jij kan daar vanaf het begin deel van uitmaken.
Een nieuw veld, een nieuw begin
Waar we in Melsele geen bomen konden planten, willen we in Ekeren een nóg overvloediger ecosysteem opbouwen; een voedselbos dat groenten combineert met fruitbomen, notenbomen, kruiden en eetbare bloemen. Die aanpak verbetert de biodiversiteit, houdt vocht vast bij droogte, beschermt tegen kou en slaat koolstof op – landbouw die niet uitput, maar herstelt.
Wie zijn wij?
Zilt en zoet is een team van medewerkers en vrijwilligers. Wij houden van experimenteren, samenwerken, lachen en inspireren. Iedereen die zich aangesproken voelt, kan bijdragen en meedoen. Via samenwerking, rondleidingen en workshops kan iedereen kennismaken en in dialoog gaan.
Julie Van Overmeiren oprichter en landbouwer van Zilt en Zoet. Van opleiding is ze Milieuwetenschapper en psycholoog naast biodynamische landbouwer. Samen met Melodie Barthels en Daniela Castro Ramires, Jef en Sharon gaan we bouwen aan deze nieuwe plek.

Plant mee aan onze toekomst
Via onze crowdfunding kan je bijdragen aan de aanleg van dit duurzame voedsellandschap. Adopteer een boom en help ons bouwen aan een regeneratief landschap. We planten 250 fruit- en notenbomen in een duurzaam voedselbossysteem.
We versterken de biodiversiteit in de regio en daarvoor hebben we je hulp nodig.
Er zijn twee niveaus:
1e niveau met € 10.000
2e niveau met € 15.000
Met je bijdrage adopteer je niet enkel een boom, wij verzorgen de boom tijdens zijn volledige levenscyclus. We kopen met het geld bomen, struiken en materiaal om de bomen en bessen stevig in de grond te zetten. We produceren daarna eetbare bloemen, kruiden, groenten, bessen en fruit. De bodem is een levend organisme waar we mee samenwerken. De natuur is onze grootste inspiratie.
Hartelijk dank
Hartelijk dank voor uw steun
Bessenstruiken
Kom het veld ervaren tijdens een rondleiding in 2026 op een afgesproken moment.
laagstam fruitboom
Pluk je eigen bessen in de zomer van 2026 met deze zelfplukbon twv 40 euro
Hoogstam fruitboom
Kom genieten van het veld met een luxe picknickmand voor max 4 personen in de zomer van 2026.
Hoogstambomen
Wil je nog meer doen? Grote bijdragers, vanaf 500 euro, nodigen we graag uit op ons met een feestelijk diner.
Coup de pouce pour Sarah & François, maraîchers sur la Terre du Milieu qui cultivent avec amour et passion leurs légumes.
ChaPousse c'est la culture et la création florale éco-responsable à Hannut qui aimerait se développer grâce à l'installation d'une serre.